Fundacja Novus Genesis

Organizacja pożytku publicznego przekaż procent podatku fundacji novus genesis
ul. Legionów 53/3 87-100 Toruń
KRS: 0000445282
wysoki kontrast powieksz czcionke pomniejsz czcionke

VIII Toruńska Olimpiada Niepełnosprawnych

Data publikacji:: 2019-05-25

Na Stadionie Miejskim w dniu 25 maja 2019 r. odbyła się VIII Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.

W rywalizacji uczestniczyło ponad 300 zawodników – wychowanków szkół i ośrodków specjalnych, stowarzyszeń, fundacji z Torunia i miast regionu, w tym również z Fundacji „Novus Genesis”. Były to osoby niepełnosprawne bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności, wiek i płeć. Wystartowały w kilkunastu konkurencjach: pływanie, piłka nożna, kręgle, konkurencje siłowe, lekkoatletyka, wioślarstwo halowe, tenis stołowy, bilard, boule i inne.

- Osoba niepełnosprawna jest codziennie olimpijczykiem, codziennie bowiem pokonuje trudności dla osób pełnosprawnych niewyobrażalne. Dlatego z dumą organizujemy to wydarzenie, które pokazuje Wasze umiejętności, także sportowe. Pamiętajmy - w tej olimpiadzie są sami zwycięzcy – powiedział podczas otwarcia wydarzenia prezydent Michał Zaleski. Jak na olimpiadę przystało, było wniesienie flagi, zawodnicy przeszli wokół stadionu przy dźwiękach orkiestry, został odśpiewany hymn, zapalono też znicz olimpijski. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorami VIII Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych byli Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.

Na zakończenie Olimpiady na Przystani Sportów Wodnych na Błonie Nadwiślańskie wystąpił toruński zespół Manchester.