Fundacja Novus Genesis

Organizacja pożytku publicznego przekaż procent podatku fundacji novus genesis
ul. Legionów 53/3 87-100 Toruń
KRS: 0000445282
wysoki kontrast powieksz czcionke pomniejsz czcionke

Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017

Data publikacji:: 2017-04-21

W dniu 23 lutego 2017 r. odbyła się Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów organizowana przez Zespół Szkół Nr 6 w Toruniu i Katedrę Studiów nad Niepełnosprawnością i Tanatopedagogiki WNP – UMK pn. „Wszyscy pracujemy na sukces dziecka” - „Dziecko ze spektrum autyzmu na lekcjach i zajęciach specjalistycznych na podstawie dobrych praktyk Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 19”.

Zaproszenie na Konferencję przyjęli m.in. Poseł na Sejm RP Pani Iwona Michałek, Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz , przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektor TODMiDN Pani Joanna Waczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Pani Joanna Duszyńska i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych.

Przewodniczącym komitetu naukowego konferencji był dr hab. Józef Binnebesel prof. UMK. Natomiast prof. dr hab. Jacek J. Błeszyński wygłosił referat pt. „Podejście dychotomiczne do etiologii zaburzenia spektrum autyzmu”. Tematem kolejnego wykładu było „Budowanie pozytywnej relacji z osobą z autyzmem na podstawie doświadczeń z Anderson Center for Autism w Stanach Zjednoczonych, który wygłosiła mgr Natalia Gumińska.

W programie Konferencji były również lekcje otwarte i warsztaty przeprowadzone przez nauczycieli i terapeutów pracujących w Zespole Szkół Nr 6 w Toruniu. W ciekawy sposób pokazano zajęcia specjalistyczne realizowane w naszej placówce w formie prezentacji multimedialnej „Przykłady dobrych praktyk przedstawiające zajęcia specjalistyczne w Zespole Szkół Nr 6 w Toruniu; m.in. alternatywne metody komunikacji (ACC), Integracja Sensoryczna, trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa, trening umiejętności społecznych, rehabilitacja ruchowa, muzykoterapia, metoda Marii Montessori, logoterapia”.

Partnerami Konferencji byli Ośrodek Rehabilitacji „NAVITA” i Wydawnictwo „Nowa Era”, którzy przedstawili prezentację multimedialną i warsztaty dla zainteresowanych uczestników.

Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów 2017